GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 7398280
*
nr 739 8280
Keramik
8 del
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 februari 2012
kl 17:54:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/2 20:43:37
1
300 kr
6/2 17:22:19
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:47
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:24
-
6384 Skål
Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand. Län..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:36
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:30
*
Keramik
nr 739 8280
Keramik
8 del
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 februari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/2 20:43:37 | 1 | 300 kr |
| 6/2 17:22:19 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:47 -
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:55 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:24 -
6384 Skål
Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand. Län..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:36 -
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:30



